Systemy dociepleń

Wszystkie nasze systemy poliuretanowe są testowane pod kątem właściwości użytkowych
i charakteryzują się współczynnikiem przenikalności cieplnej od 0,023 do 0,033 W/m C.
Firma Polyterm pracowała nad swoimi systemami przez szereg lat i z pomocą utalentowanych wytwórców surowców uzyskała całkowicie wolne od freonów systemy sprayów przeznaczone na rynek szwedzki. Wszystkie systemy, którymi się zajmujemy, są od czasu podjęcia odpowiedzialnej decyzji przez szwedzki parlament całkowicie wolne od freonów. Stosujemy wyłącznie komórkowe tworzywo uretanowe, które jest samogasnące zgodnie z normami ASTM 1692, ISO 3852 lub DIN 4102 - B2 lub B3.

 

Przy pracy z poliuretanami podłoże powinno zawsze być suche, wolne od tłuszczu i zabrudzeń
oraz mieć temperaturę co najmniej + 15oC w celu zapewnia odpowiedniej przyczepności.

 

Najczęściej spotykane typy naszych systemów poliuretanowych:

 

Systemy w sprayu:
Stosowane do spryskiwania ścian i dachów w magazynach, zbiorników akumulacyjnych oraz łodzi, statków itp. Systemy w sprayu posiadają zamkniętą strukturę komórkową i zapewniają optymalną izolacje. Systemy w sprayu są stosowane w temperaturach od -40oC do +100oC.
Gęstość w granicach 30 - 70 kg/m3

 

Systemy do zalewania:
są to systemy uretanowe do wtryskiwania na przykład do form lub pomiędzy dwie warstwy. Systemy te charakteryzują się zamkniętą strukturą komórek oraz posiadaja optymalną zdolność izolacyjną. Systemy do zalewania stosowane są w zakresach temperatur od -200oC do +130oC.
Gęstość w granicach 35 - 70 kg/m3.

 

System dla budynków:
jest to komórkowe tworzywo uretanowe o otwartej strukturze komórek przeznaczone do wtryskiwania np. do ścian lub konstrukcji podłogowych. Nasze systemy charakteryzują się wywieraniem słabego nacisku przy rozprężaniu i przpuszczają wilgoć (oddychają).
Odznaczają się one stabilnym kształtem, tzn. nie kurczą się i nie należy ich mulić z innymi typami tworzyw piankowych typu mocznikowego.
Gęstość w granicach 15 - 20 kg/m3.